Listopad 2015

První vánoční koncert za námi!

30. listopadu 2015 v 16:27 | Libuš |  Zajímavosti
Dne 28. listopadu jsme vystoupili na rozsvěcení vánočního stromku v Bílku. Sešli jsme se v 16:15 v učebně paní uč. Fišerové, bohužel, paní učitelka se ze zdravotních důvodů nedostavila. Ale ani to nás neodradilo a s vervou jsem se pustili do práce.
O čtvrt hodiny déle pro nás přijela tři auta, která nás zavezla přímo na místo konání. Odložili jsme si věci, které jsme nepotřebovali v místní škole, Vlasta mezitím připravil klávesy a v pět to vypuklo. Starosta obce a chotěbořský místostarosta zahájili tento slavnostní moment svými proslovy. Rozsvítil se stromeček a my jsme zpustili. Zazněly ty nejkrásnější vánoční koledy a písně, které umíme. I když byla už tma, díky níž naši nejmladší neviděli na noty, a byl velký vítr, který Vlastovi shazoval noty, koncert se nám velice povedl.
Všichni přítomní nadšeně tleskali a jistě se jim líbily všechny naše písničky. Za odměnu jsme každý dostal krásný vánoční balíček a horký čaj na zahřátí. Po té nás odvezli zase zpět. A nyní nás čeká již tradiční zpívání v Panském domě. Všichni jste velice zváni.

KONCERTY VÁNOCE 2015

24. listopadu 2015 v 10:30 | Libuš |  Koncerty
I letošní rok nás čekají koncerty, a to: 28. 11. - Bílek - Rozsvěcení vánočního stromečku
22. 12. - Restaurace Panský dům - VI. Vánoční zpívání u krbu

Koncerty budu postupně aktualizovat. Na našich koncertech se můžete těšit jak už na naše stálé písničky, tak na známé i neznámé koledy a vánoční písně. Moc se těíme na Vaší návštěvu a věříme, že se Vám budou naše koncerty líbit. :)

Motýlek stále zpívá!

23. listopadu 2015 v 21:12 | Libuš |  O nás
Po dlouhé době se Vám hlásíme. Ano, žádná informace se zde sice dlouho neobjevila, ale to se teď snad napraví. Za tu dobu jsme se vám nehlásili se změnilo mnoho věcí...
  • Změnili jsme název. Ano, je to tak. Již nejsme Dívčí pěvecký sbor Motýlek, nýbrž jen Pěvecký sbor Motýlek. Je to z důvodu příchodu nových členů, kteří nejsou dívky.
  • S těžkým srdcem jsme se minulý školní rok rozloučili s naším klavírním doprovodem p. uč. Radima Ledvinky, kterého nahradil brilantní, úžasný a skvělý Vlasta Rasocha.
  • Mnoho Motýlků nás opustilo. Někteří se rozrodily, někteří studují po vlastech Českých, ale i ve světě.
  • Samozřejmě, že se i tak objevilo i mnoho nových tváří, kteří krásně zpívají a doplňují náše kouzelné hudební těleso.
Samozřejmě, že se nám nezměnilo vedení, naše úžasná p. uč. Marie Fišerová má stále sil na rozdávání a s vervou nám dodává odvahy a radosti do zpěvu i do života, a že ho nyní potřebujeme. Vánoce se blíží a s ním i vánoční koncerty. Ale o těch až jindy.